Trompet - Julian LUPU 

Julian LUPU 

Romanya`da doğdu.Öğrenimini Romanya'da "George Enescu" Akademisinde İoan Rusu ile çalıştı. Diplomasını solo trompet ve pedagoji dalında aldı. 
Katıldığı Kurslar: 1990 Bayreuth(Almanya) trompet kursu, 1992 Constanta (Romanya) trompet kursu. Oldukca geniş bir repertuvara sahip cd lerı bulunmaktadır.Bunlardan; 4 CD "OLYMPİA" company London ve Dittersdorf, M.Haydn,Pichl,Mozart,Vivaldi,Rachmaninov, L. van Beethoven, Fr. Liszt, J. Haydn, J.Strauss, C.M. von Weber, J. Brahms, M. Ravel, Bach, Vivaldi, Rossini, Mozart, Rachmaninov, Korsakov, Stravinsky, Mahler, Bruckner, Chausson, Debussy, Faure, Enescu, etc. Radio Tv- Romanya, Turkiye ve Bilkent Senfoni Orkestrasi ile bircok kayit ve konserlerde performans sergilemistir.  
Konserler: Napoli,Firenze,Parma,Palermo,Milano, Mazzara del Valle, Torino, Brescia, San Remo, Cesena(İtalya).   Oradea,İaşi,Arad,Cluj,Bacau, Botosani, Timisoara,Bucharest(Romanya),Rennes,Paris,Marseille, Nice(Fransa),
Laussane,Sion,Zürich, Bern(İsviçre),Köln,Düsseldorf,Hamburg,Bamberg,Hannover, Berlin, Bonn, Lubeck, Kiel, Munich(Almanya), Ankara,İstanbul,Eskişehir,İzmir,Adana, Bursa, Antalya, Mersin, Bodrum(Türkiye), Barcelona,Madrid,Murcia,Valencia, Granada(İspanya),Tokyo(Japonya),Rio de Janeiro,Brazil(Brezilya),London, Manchester,Leichester(Ingiltere), Washington, San Francisco, Portland(America).
Enescu Music Festival, Istanbul Music Festival, Mersin Music Festival, Bodrum Music Festival, Ankara Music Festival, Salzburg Music Festival,Schleswig- Holstein Music Festival, BBC Proms Festival 2014, Italian Brass Week 2013, Schagerl Brass Festival 2014 ve daha bircok festivallere katilmistir.
Gürer Aykal,Ion Marin, Gennady Rozhdestvensky, Vladimir Fedoseyev, Neeme Järvi,Isin Metin,Serge Baudo,Alexander Dimitriev,Massimo Freccia,Jean Fournet,Howard Griffiths,Peter Gülke,Ernest Martinez İzguierdo, Nello Santi,Emil Tabakov, Yoel Levi,Vladimir Aschenazy gibi ünlü şeflerle birlikte
konserler gerçekleştirmiştir. Son yillarda Bilkent Senfoni Orkestrasi,Cukurova Devlet
Senfoni Orkestrasi, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Eskisehir Belediye Senfoni Orkestrasi, Mersin Oda Orkestrasi, Yasar Universitesi Oda Orkestrasi, Karsiyaka Oda Orkestrasi, Antalya Devlet Senfoni Orkestrasi esliginde J.G.B. Neruda, A.
Vivaldi, A. Arutjunjan, J. Haydn, J.N. Hummel trompet koncertolarini seslendirdi. 2015 yılında ise Bilkent Senfoni Orkestrası ile Ihsan Dogramaci 100 yil anma konserinde
Sostakovich Piyano ve Trompet koncertosunu Howard Griffits yonetiminde ve devlet sanatcisi Gulsin Onay ile birlikte seslendirdi.
Ödülleri: National Concours of İnterpretation 1989,1991,1992,Constanta
1992(Romanya),Bayreuth 1990(Almanya).
Repertuvar: Enescu, Dinicu, Vivaldi, Torelli, Telemann, Albinoni, Hummel, Neruda, Purcell, Haydn, Cords, Hubeau, Pauer, Thome, Hachaturian, Tomasi, Arutunian, Krijek, Korsakov, Scelokov, Goedicke, Vejvanovsky, Kriukov, Jolivet, Bozza, Arban, Clarke, Bohme.
2017 Mart ayinda Rio de Janeiro ve Brasilia da masterclass ve solo konser verdi.
Thein  trompetlerini konserlerinde kullanmaktadir.
Halen Bilkent Senfoni Orkestrasında solo trompet ve grup sefliği görevlerini sürdürmektedir,aynı zamanda Bilkent Üniversitesi
Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim görevlisidir.

MASTERCLASS EĞİTİM ÖN BİLGİLENDİRME:

  • Satın alacağınız paket 4 derslik online eğitim ücretidir.
  • Dersler 50 dk ve birebir olarak yapılacaktır.
  • Ders alacak öğrencinin en az 3 sene trompet çalıyor olması gerekmektedir.
  • Hocamızın yoğunluğu sebebiyle ders günleri ve saatleri kurumumuz tarafından haftalık olarak ayarlanacaktır. İletişim sekmesinden telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
1.400,00 TL
Paylaş