Kadıköy Klarnet Kursu ve Fiyatları

Klarnet Kursu

Nüans Müzik Akademisi Klarnet kursu'nda nota, ritm, entonasyon ve enstrüman bilgisi gibi temel müzik bilgilerinin yanı sıra, klarneti kurma ve klarnet bakımı, Kamış yerleştirme gibi konuları başlangıç seviyesinde klarnet dersi alan öğrencilerimize aktarıyoruz. Başlangıç seviyesinde klarnet kursu alan öğrencilerimiz doğru dudak pozisyonu, nefes kontrolü ve nefes teknikleri, müzikalite ve parmak pozisyonları gibi bilgileri de ilk 2 aylık ders süresince alarak, basit melodileri ve şarkıları çalmaya başlıyorlar. Teknik egzersizler ve örnekler ile desteklenen dersler sonucunda Pop, Caz, Türk Sanat ve Türk halk müziği gibi tarzlarda ve her zorlukta  eseri çalma kapasitesine ulaşacaksınız. Öğrencilerimize belirli bir teknik seviyeye geldikten sonra kendi istedikleri müzik tarzında eğitim vermeye başlıyoruz.

Bunların yanı sıra akademimizde verilen Özel Klarnet Dersleri ile tüm müzik okullarının sınavlarına öğrencilerimizi hazırlıyoruz. İleri seviye öğrenciler solo repertuvar ve konçertolar dahil olmak üzere tüm klarnet repertuvarını tamamı konservatuvar mezunu eğitmenlerimiz eşliğinde çalışabilirler. Öğrencilerimizin derslere katılımlarında ve bireysel çalışmarında da ihtiyaçları olacağı için özellikle Klarneti olmayan öğrencilerimize enstrüman alımlarında hem fiyat olarak hem de alınacak enstrümanı denemek koşuluyla yardımcı oluyoruz. 

6 senedir uzman eğitmenlerimiz ile verdiğimiz Klarnet kursumuzda sizleri de görmekten mutlu olacağız.

 


Klarnet ile ilgili genel bilgi:

Klarnet, özellikle abanoz ve sedir ağacı gibi sert ve dayanıklı ağaç türlerinden yapılan üflemeli bir çalgıdır. 18. yüzyılda keşfedilen klarnet, Mozart'ın etkisiyle oda orkestralarına dâhil edilmiş, bugün ise klasik, pop ve caz orkestralarının vazgeçilmezi olmuş, konservatuar eğitim metotlarında ve müzik literatüründe de yerini almıştır. Ülkemiz de ilk akla gelen klarnet ustaları arasında; Mustafa Kandıralı, Hüsnü Şenlendirici, Serkan Çağrı gibi isimler yer almaktadır. Ayrıca son yıllarda festivaller de düzenlenmektedir.

Klarnetin orkestralarda, konserlerde ve ekranlarda daha ön plana çıkması ve yaygınlaşması sonucu insanların klarnete olan ilgisi artmış, bu müzik aletinin eğitimini almak için Klarnet kurslarına olan ilgi artmıştır. Ülkemizde de başta İstanbul olmak üzere birçok ilimizde Klarnet kursu açılmış, eğitim almak isteyenlere hizmet vermeye başlamıştır

Klarnet Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • 1

  Klarnet Kursu fiyatı ne kadar?

  Dönemsel olarak farklı kampanyalar yaptığımız için, güncel klarnet dersi fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

 • 2

  Şarkı çalmayı öğrenebilmek için klarnet kursuna en az ne kadar süreyle devam etmeliyim?

  Ortalama 4-6 ay

 • 3

  Klarnet Kursunda başarılı olmak için yetenek önemli midir?

  8-12 yaş grubu için çocuğun yeteneğine bakmaksızın klarnet kursuna kabul ediyoruz. Yetişkin öğrencilerimiz için yetenek tabii ki önemlidir fakat bu durumu daha fazla çalışarak telafi edebilirsiniz.

 • 4

  Klarnet Dersi için 1 saatlik süre yeterli mi?

  Dersler bire bir olduğundan ders süresi yeterlidir.

 • 5

  Klarnet Kursuna başlama yaşı nedir?

  Klarnet kursu'na başlamak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı vardır ama klarnet dersi'ne daha ileri yaşlarda başlamanın eğitiminize engel oluşturacak bir etkisi yoktur.

 • 6

  Değişken mesai saatlerinde çalışanlar için klarnet kursunun saatlerini ayarlayabilir misiniz?

  Klarnet kursu özel(bire-bir) olduğundan dolayı bir çok enstrümanda uyguladığımız gibi klarnet dersinin saatlerini de size uygun saatlere göre organize edebiliriz.

 • 7

  Evimizde pratik yapma imkanımız yok, okulunuzda gelip çalışma imkanımız var mı?

  Randevu alarak kursun müsait olduğu zamanlarda gelip çalışabilirsiniz.

 • 8

  Yaz tatilleri ,Hastalık , Sınav gibi eğitimi engelleyici durumlarda derslerimiz işlenmiş sayılıyor mu?

  Zorunlu hallerde klarnet dersine gelememe durumunda size telafi dersinizi yapabileceğiniz bir gün ayarlıyoruz. Telafi dersine gelmezseniz o dersiniz yapılmış sayılır. Telafi dersinin telafisi yok :) Yaz tatili gibi uzun süreli dönemlerde derslerinizi donduruyoruz, tatil dönüşü kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 • 9

  Klarnet Kursuna katılmak için herhangi bir sınava giriyor muyuz?

  Hayır, klarnet dersi almanız için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor.

 • 10

  Klarnet Kursuna istediğimiz zaman kayıt yaptırabilir miyiz?

  Klarnet dersini birebir olarak yaptığımız için istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz

Bilgi almak için bizimle iletişime geçin

WhatsApp: 0543 780 44 53 Telefon: 0216 368 27 57

1 Yorum Yazıldı.

 • Erman mimaroğlu

  70 yaşındayım. Çok iyi nota biliyorum.. öğrencilik yıllarımda trompet çalmıştım.. boş zamanımı değerlendirmek anacıyla, sac veya klarnet öğrenmek istiyorum...

  04 Ocak 2018 22:51

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!