Keman teli nasıl takılır

Keman teli nasıl takılır

Keman Teli Nasıl Takılır? Keman Teli Takmayı Öğrenin Keman teli takmayı öğrenmek sizi birçok dertten kurtaracak. Keman teli zamanla yıpranıp kopabilir. Keman teli kopmasa bile, eğer  gözle görülür deformasyona uğramışsa ya da ton kalitesi ve çalma kalitesi düşmüşse değiştirmek gerekebilir. Bu sizi keman dersi alırken v..

Müzik Kursu

Müzik Kursu

NÜANS MÜZİK MÜZİK KURSU Doğru Yaşta Başlayın Her yaştaki yetişkin herhangi bir enstrümana istediği zaman başlayabilir.  Başarıları, pratik yapmaya ne kadar istekli olduklarına bağlıdır. Çocuklar için, doğru yaşta başlamak derslerindeki başarının kilit bir unsurudur.   Bazı kişiler size “ne kadar erken başlarsanız..

Saksafon çalma

Saksafon çalma

Yeni Başlayanlar İçin Saksafon Enstrüman çalmak, vücut koordinasyonunu geliştirir, stresi azaltır ve aynı zamanda eğlencelidir. En havalı enstrümanlardan biri olan saksafonu öğrenmek istiyorsanız hoşunuza gidebilecek birkaç bilgi hazırladık :). Saksafon Adolphe Sax adında Belçika’lı bir müzisyen ve mucit tarafından icat edilmiş ..

Okul Öncesi Müzik Dersleri

Okul Öncesi Müzik Dersleri

Okul Öncesi Müzik Dersleri Hakkında Bilmeniz Gereken Faydalı Bilgiler Okul öncesi müzik dersi, çocuğunuz için eğlenceli, eğitici ve uzun vadede en iyi yatırımlardan biri olduğunu her geçen gün daha çok duyuyoruz. Bunun sebebi aslında çocuğunuz için bu programların bir okul şeklinde değil, daha çok gelmeye can attığı eğitici, sosy..

Keman Dersine Başlamak

Keman Dersine Başlamak

Keman dersine başlamak Sizi engelleyen nedir? Keman çalma hayalinize ulaşmak için Nüans Müzik'ten anahtar tavsiyeler; Doğru ve etkili keman çalışmayı öğrenin. Emptatisi yüksek ve size destek olan bir hoca ile çalışın. Hedeflerinize ulaşmak için doğru adımları izlediğinizden emin olun. Çalışınız dinleyin ve yap..

Keman Temizliği

Keman Temizliği

NÜANS MÜZİK KEMAN TEMİZLEME TAVSİYELERİ KEMANIMI NEDEN TEMİZLEMELİYİM? KEMANIMI HANGİ SIKLIKTA TEMİZLEMELİYİM? KEMAN NASIL TEMİZLENİR? Keman temizliği Toz, reçine ve ter zamanla keman üzerinde birikir. Parmak izlerini de hesaba katarsak bir süre sonra bu lekeler keman ın eskisi kadar parlak ve keskin görünme..

Keman Çalışması: Gamlar ve etüdler

Keman Çalışması: Gamlar ve etüdler

Keman Çalışması: Gamlar ve Etüdler Ünlü Flütçü James Galway  “Doğru müzikal yol ile çalışılan gamlar, çok heyecan verici ve ödüllendirici” diyerek gamların geliştirici yönünü belirtmiştir. Evet, gamlar, etüdler, teknik egzersizler inanılmaz geliştiricilerdir. Keman dersine kaç yaşında başlarsanız başlayın, keman dersi ala..

10 Maddede Nasıl Keman Çalarım

10 Maddede Nasıl Keman Çalarım

Keman Çalışma Önerileri Keman dersine yeni başlayan öğrencilerin en sık görülen eksikliklerinden biri genellikle nasıl keman çalışacağını bilmemeleridir. Bu yazıda, öğrenci ve öğretmenin ortak hedefi olan “hızlı gelişim” için gerekli olan çalışmalar için önerilerimizi sizlerle paylaşacağız. Müzikal yolculuğumuza başlarken, kem..

Keman dersine kaç kaşında başlamalı

Keman dersine kaç kaşında başlamalı

Yetişkinler keman öğrenebilir mi? Çocukken ya da gençken kemana başlamak isteyip bir türlü başlayamayan, başlayıp bırakan, sürekli erteleyen birçok yetişkin için keman çalmak her zaman bir heves olmuştur. Ünlü bilim adamı Albert Einstein, amatör bir kemancı idi. Kısıtlı boş vaktini keman çalarak değerlendirmek ona büyük kazanımlar vermişti...

Keman Hocası Seçimi

Keman Hocası Seçimi

Keman Hocanızı Ararken Dikkat Etmeniz ve Bilmeniz Gerekenler Doğru keman hocasını bulmak kişiye özel bir durumdur ve aynı zamanda çok önemli bir seçimdir. Uzun süre belki de seneler boyu beraber çalışacağınızı düşünürseniz, sizin müzikal ve teknik olarak gelişiminiz, çalma stiliniz ve bir müzisyen olarak gelişiminizin üzerinde keman eğit..

Fatih Çınar Çakıryılmaz ile Saksafon ve Piyano Dersi

Fatih Çınar Çakıryılmaz ile Saksafon ve Piyano Dersi

Fatih Çınar Çakıryılmaz 1985 yılında Ankara’da doğdu. 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’na Fagot ana sanat dalına tam burslu olarak kabul edildi. Aynı sene Fagot çalışmalarına Ali İrfan Peksoylu ile başladı. Lise eğitimine de Bilkent Müzik Hazırlık Lisesinde devam eden Fatih Çınar Çakıryılmaz ens..

Yeni başlayanlar için gitar seçme rehberi

Yeni başlayanlar için gitar seçme rehberi

Derse yeni başlayanlar için gitar seçme rehberi; Öncelikle bütçenizi belirleyin, Ucuz enstrümanlara dikkat edin, bazı gitarlar en iyi gitaristlerin elinde bile iyi ses vermezler. Bu yüzden yeni başlayan birinin de bu ucuz enstrümandan iyi bir ses çıkartması beklenemez. Eğer iyi bir enstrümanla başlamazsanız öğrenme hızınız etkilenecek ve öğre..

Çocuğunuzu Piyano çalışmaya motive etmek için öneriler

Çocuğunuzu Piyano çalışmaya motive etmek için öneriler

Çocuğunuzu Piyano Çalışması İçin Motive Etme Piyano öğretmeniniz birden çok kez çocuğunuzun piyano çalışması gerektiğini söylemiştir. Evet gerçekten çalışmalı ama bu çalışmayı çok sık göremiyorsunuz. Bunun ötesinde onu çok fazla zorlamamak ve bu yüzden müzikten nefret eder hale gelmesini istemiyorsunuz. Aslında çocuğunuz oldukça meşgu..

Yeni Piyano Alacaklar İçin Piyano Seçimi Rehberi

Yeni Piyano Alacaklar İçin Piyano Seçimi Rehberi

Yeni Piyano Alacaklar İçin piyano seçimi Rehberi Piyano seçimi konusunda bilgi ve yardıma mı ihtiyacınız var? Çocuğunuz piyanoya başladı ve siz nasıl bir piyano alacağınızdan mı emin değilsiniz? Nüans Müzik Akademisi sizlere, Yeni Piyano Alacaklar için Piyano Seçimi Rehberini Hazırladı. İlk Adımlar. Başlangıç olarak şu soruları soralım: ..

Bike Fetullayeva ile Nüans Müzik'te Piyano Dersleri

Bike Fetullayeva ile Nüans Müzik'te Piyano Dersleri

BİKE FETULLAYEVA Eğitimi: 1991-2002, Azerbeycan BülBül müzik okulu piyano bölümü mezunu (5 genel ortalaması ile) 2003-2007, Ü.Hacıbeyli, Bakü Müzik Akademisi (BMA), Müzikoloji bölümü, Lisans mezunu (5 genel ortalaması ile)   Tez Konusu:   “Azeri bestecisi X.Mirzazadenin “Ağlar və karalar&..

Kardelen Pınar ile Nüans Müzik'te Keman Dersleri

Kardelen Pınar ile Nüans Müzik'te Keman Dersleri

Kardelen Pınar 1985 yılında Ankara'da doğdu. Müzik Çalışmalarına 1992-1996 yılları arasında devam ettiği TRT Ankara Çocuk Korosu'nda başladı. 1996 yılında kazandığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde Rafig Zamanov ve Vanya Milanova ile keman çalıştı. Mikhail Gotsdiner ve Alexander Markov ile masterclass..

Tunca Ünder ile Nüans Müzik'te Şan Dersleri

Tunca Ünder ile Nüans Müzik'te Şan Dersleri

Bilgi almak için bizimle iletişime geçin  WhatsApp: 0543 780 44 53  Telefon: 0216 368 27 57 Tunca Ünder 1980'de İstanbul'da doğan sanatçı, küçük yaşlardan itibaren gitar çalıp,şarkı söylemeye ve şarkı yazmaya başlamış, Ortaokul ve lise yıllarında orkestralar kurup,çeşitli konserler verip,y..

Mithat Canver ile Gitar Dersleri

Mithat Canver ile Gitar Dersleri

  Mithat CANVER Nüans Müzik'te    Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gitar Bölümü'nden mezun çok  değerli öğretim üyesi Mithat CANVER hocamız,T.C. MEB Nüans Müzik Akademisi bünyesindeki gitar kursu na öğrencilerini kabul etmeye başlamıştır. KLASİK GİTAR, AKUSTİK GİTAR, ELEKTRİK GİTAR kurslarında, POP..

Birebir Derslerimiz Başlıyor

Nüans müzik farkıyla önümüzdeki hafta itibariyle atölyemizde birebir olarak drama, diksiyon, oyunculuk ve konservatuvara hazırlık derslerimiz başlıyor.  Ayrıca Çocuklar için 5-10 kişilik gruplar halinde yaratıcı drama derslerimiz için de ön kayıtlarımızı bu hafta itibariyle almaya başlıyoruz.  Yaş grupları gelen taleplere göre sınıfland..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!