Nüans Müzik Trombon Kursu


Nüans Müzik Trombon kursuna her yaştan ve her seviyeden öğrenciyi kabul etmekteyiz.

Trombon kursunda, rahat ve esnek bir şekilde trombon çalabilmek için temel ve bir o kadar da önemli teknikleri ve bilgileri öğrencilerimiz ile paylaşıyoruz.

 • Nefes Kontrolü,
 • Ton,
 • Nota Okuma,
 • Melodik Akıcılık,
 • Teorik Bilgi gibi konularda öğrencilerimizi yönlendiriyoruz.

Bu teknikler ve bilgiler ile trombon dersi alan öğrencinin ifadeli ve anlamlı bir müzik performansı yapmasını sağlıyoruz.

Brass (Bakır Nefesli) enstrümanlardan biri olan Trombon çoğu müzik tarzında sıkça kullanılan enstrümanlardan birisidir. Çoğunlukla Jazz ve klasik müzikte görülse de; pop, funk, etnik, dans müziği, rock, ve bunun gibi birçok müzik tarzında kullanılmaktadır.

Trombon Derslerinde, eğitmenlerimiz her müzik tarzında;

 • Melodik Solo,
 • Eşlik,
 • Doğaçlama (emprovizasyon) tekniklerini öğrencileri ile çalışıyorlar.

Doğaçlama (Emprovizasyon) genelde Jazz ve diğer groove temelli müzik tarzlarında kullanılsa da, diğer müzik tarzlarını çalışan öğrenciler için de önemlidir.

Doğaçlama çalışmaları teknik ve yaratıcılık yönünden öğrencinin gelişiminde önemli yer tutar.

Başlangıç Seviye Trombon Dersi


Trombon dersine yeni başlayan öğrenciler için ana hedef trombondan güzel ve temiz ses elde etmektir. Trombon dersinde temel eğitimlerini alan öğrenciler;

 • Seslerin Enstrüman Üzerindeki Yerleri
 • Dudak Kaslarının Kullanımı
 • Nefes Egzersizleri
 • Artikülasyon
 • Trombondan Ses Üretimi
 • Nota Okuma
 • Majör ve Minör Gamlar, Arpejler konularında çalışırlar. 

Başlangıç seviye trombon kursuna katılan öğrenci; notaları tanıma, ritmleri doğru çalma ve güzel ses çıkartma konularını öğrenmiş olur.

Öğrenci ile teknik olarak çalışırken aynı zamanda müzikal hissi olabildiğince geliştirmek trombon dersinin ana amaçlarındandır. Parçalar, gamlar, ve müzikal kalıplar çalışılarak, öğrencinin müzik hakkında genel bir fikir sahibi olması sağlanır.

Başlangıç seviye trombon öğrencileri edinilen bu bilgiler ile kendi melodilerini yazmayı, temel olarak doğaçlamayı ve kulaktan şarkı çıkartmayı öğrenirler.

Orta ve İleri Seviye Trombon Dersi


Temel trombon tekniklerini alan öğrenci, farklı tarzlardan çalacağı parçalar ile müzikal bilgisini geliştirir.

Trombon dersi alan öğrencinin repertuarına eklediği her parça öğrenicinin doğaçlama yeteneğini geliştirir ve aynı zamanda kendi melodilerini yazmasında yeni bakış açıları kazandırır.

Trombon kursuna katılan öğrencinin müzikal yönelimi doğrultusunda,eğitmenlerimiz kendilerine Jazz, Pop, Rock gibi daha birçok tarzda parçalar çalıştırır. Bu yaklaşım her ne kadar çok kapsamlı materyaller içerse de, eğitmen en basit ve en etkili olan parçaları seçip öğrencinin en doğru performansı yapacağı şekilde çalıştırır.

İleri seviye trombon dersinde, öğrencilerimizin müziyen olarak gelişimine, deneyimlerimizi aktararak yön veriyoruz. Eğitmenlerimiz yeni repertuvar parçalarını seçer ve eğlenceli bir çalışma programı oluşturur, öğrencinin pratik yaparken yaşadığı teknik zorlukları aşacak çalışmalar öğretir ve kişiye özel projeler geliştirerek müzikal anlayışın gelişmesini hedefler.

İleri seviye trombon derslerinde, eğitmenlerimiz kişisel koç gibi öğrenciyi yönlendirerek, trombon dersi alan öğrencinin vücüduna ve enstrümanı çalma tekniğine zarar vermeyecek şekilde, sahip olduğu yeteneği geliştirecektir.

Trombon Dersi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular


Dönemsel olarak farklı kampanyalar yaptığımız için, güncel trombon dersi fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

11-18 yaş grubu için çocuğun yeteneğine bakmaksızın trombon kursuna kabul ediyoruz.

Yetişkin öğrencilerimiz için yetenek tabii ki önemlidir fakat bu durumu daha fazla çalışarak telafi edebilirsiniz.

Dersler bire bir olduğundan ders süresi yeterlidir.

Trombon kursu na başlamak minimum yaş sınırı 11 dir.

Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı vardır ama trombon dersi ne daha ileri yaşlarda başlamanın eğitiminize engel oluşturacak bir etkisi yoktur.

Trombon kursu özel(bire-bir) olduğundan dolayı bir çok enstrümanda uyguladığımız gibi trombon dersinin saatlerini de size uygun saatlere göre organize edebiliriz.

Randevu alarak kursun müsait olduğu zamanlarda gelip trombon çalışabilirsiniz.

 

Zorunlu hallerde trombon dersine gelememe durumunda size telafi dersinizi yapabileceğiniz bir gün ayarlıyoruz. Telafi dersine gelmezseniz o dersiniz yapılmış sayılır.

Telafi dersinin telafisi yok :) Yaz tatili gibi uzun süreli dönemlerde derslerinizi donduruyoruz, tatil dönüşü kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Hayır, trombon dersi almanız için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor.

Trombon dersini birebir olarak yaptığımız için istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz.

MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU