Pop Vokal Atölyesi Nüans Müzik


Sesinizi Keşfedin!

Profesyonel kalitede uygulanan Pop Vokal Atölyemizde, Şarkı söyleme çalışmaları sayesinde sesinizi en iyi şekilde kullanmayı öğrenin ve potansiyelinizi ortaya çıkarın.

 • Sesinizin tam olarak nasıl çalıştığını öğrenin
 • Değişik tarzlarda etkili şekilde şarkı söyleyin
 • Kendinize has ses tonunuzu keşfedin  
 • Şarkı söylemeyi kolaylaştırın ve sesinizi verimli kullanmayı öğrenin
 • Ses hacmi ve ses gücü kazanın
 • Ses aralığınızı genişletin
 • Vokal kesintileri düzeltin
 • Yeni vokal stilleri öğrenin
 • Ses tonu ve ses rezonansını ayarlayın.
 • Kulaktan dolma şeyler değil, akademik bilgi ile çalışın
 • Performans kaygısını, sahne korkusunu yenin
 • Sesinizi yıpratmadan, gereksiz çaba göstermeden rahat şarkı söyleyin
 • Özgüvenli bir şekilde şarkı söyleyin
 • Özgürce kendinizi ifade edecek şekilde şarkı söyleyin
 • Sesinizi sevmeyi öğrenin
 • Sahneye, Sınavlara ve gösterilere hazırlanın
 • Doğru mikrofon kullanımını öğrenin
 • Sesinizde travma sonuçu oluşan bozuklukları giderin

Herkes için Pop Vokal Koçluğu


Nüans Müzik olarak, yüksek kalitede, profesyonel standartlarda gerçekleştirdiğimiz pop vokal atölyemize her yaştan, her tarzdan, her seviyeden katılımcıyı kabul ediyoruz.

Atölyemiz özel dizayn edilmiş, akustik yalıtımlı uygulama sınıfımızda gerçekleştirilmektedir. 

Atölye içeriği, atölye çalışmaları başlangıcında öğrencilere  açıklanır, her öğrenci sesini doğru şekilde kullanma konusunda bilgilendirilir, etkili ve sağlıklı ses kullanımı konusunda öğrenciler yönlendirilir. Her tip ve tarzdaki ses Pop Vokal Atölyesine katılabilir.

Atölye başlangıcında eğitmenlerimiz her öğrenciye özel, hedefleri ve deneyimleri göz önüne alınarak, kişisel gelişim planı oluşturur.

Bu plan tamamen kişiseldir ve atölye çalışmaları belirtilen plan doğrultusunda ilerlenecek şekilde vokal hedeflerinize en sağlıklı ve en hızlı şekilde ulaşmanız hedeflenerek organize edilir. Bu sürecin tamamında, eğitmenlerimiz gelişiminizi değerlendirerek sizi yönlendirir.

Bilgi, özgüven kazandırır ve aklınızda olan tüm soruları sormanız çok önemlidir. Hiç bir soru “saçma” değildir.

Aşağıda, Pop vokal atölyesi hakkında sıkça sorulan soruların geniş bir listesini bulabilirsiniz . Ayrıca daha detaylı bilgiyi, sayfada bulunan bilgi talep formunu doldurarak ya da bizi iletişim numaralarımızdan arayarak öğrenebilirsiniz.

Modern Vokal Teknikleri


Pop vokal yapan kişiler muazzam çeşititlilikte sesleri üretebilmeli, bir fısıltıdan tam kapasiteli diyafram kullanımlı yüksek ses aralığına kadar olan tonlarda ses kalitesini arttırmalıdır. Tüm bu sesler doğru ve sağlıklı bir şekilde icra edilmelidir. 

Sabit bir estetik kaliteye ya da sabit bir icra tarzında ısrar edilen çalışılan "teknikler" ile şarkı söylemek, yalnızca şarkı söyleyen kişinin doğal sesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda düzeltilmesi yıllar alabilen alışkanlıkları ve seste oluşan gerilimleri de ortaya çıkartabilir.

Basitçe açıklamak gerekirse, sadece geleneksel "Klasik" tabanlı eğitim, modern piyasa şarkıcılığı için yeterli olmayabilir. 

Pop Vokal yapan kişilerin ihtiyacı olan şey, esnek, güvenli ve basit bir ses üretme metodudur. Bu sayede kişi istediği sesi hayatboyu söyleyebilecek bir şekilde kullanabilir.

Pop Vokal Atölyesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular


Pop Vokal Atölyesi nde herkes için aynı program uygulanmaz.

Her kişi, her ses özeldir ve kişisel yönlendirme ve ilgiyi hakeder. Eğitmenimiz sizlerin ihtiyacına göre program oluşturur ve sesinizin gelişimi doğrultusunda bu programı adapte eder, değiştirir ve geliştirir.

Tanıştığınız ilk derste, Eğitmenimiz size  Pop Vokal Atölyesi nden beklentilerinizi sorar işleyişi hakkında bilgi verir.

Devamında, yoğun ama keyifli çalışmalar ile nereden başlayacağınızı, hedeflerinize nasıl ulaşabileceğinizi ve tahmini olarak ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu anlatır.

Devam eden derslerde, Pop Vokal Atölyesi nde verilen bireysel çalışmalarınızın kontrolü, egzersizlerin etkili yapılıp yapılmadığının kontrolü, atlanan ya da yanlış yapılan çalışma var ise düzeltilmesi ve yeniden yönlendirilmesi yapılır.

Pop Vokal Atölyesi nde size uygulanacak gelişim planınız dahilinde, teknik anlayışınızı tekrarlayarak sağlamlaştırmak ya da yeni konulara geçiş hakkında karar verilir.

Eğer herhangi bir konsere, yarışmaya ya da dinletiye hazırlanıyorsanız, eğitmenlerimiz sizin halihazırda var olan bilgi ve yeteneğiniz üzerinde çalışarak, çok büyük değişikliklere gitmeden seviyenizden en yüksek performansı almak üzerine çalışır. Bu sayede elde ettiğiniz sahne fırsatını en doğru ve etkili şekilde değerlendirmeniz sağlanır.

Eğitmenlerimizin daha fazla çalışmanın gerekIi olduğunu gördüğü durumlarda, gelişim planı hazırlanır ve Pop Vokal Atölyesi ne katılan öğrencilerimize sunulur.

Pop Vokal Atölyesi seans başına 1 saat sürer.

Bu süre, bireysel çalışmalarınızın kontrolünü, yapılan çalışmaların pekiştirilmesini ve yeni konuların öğrenilmesi için yeterlidir. Fakat eğitmenlerimiz ihtiyacınız ya da talebiniz halinde 30 dakikalık süreler ile atölye süresini uzatabilir.

Özellikle uzaktan gelen kişiler için eğitmenlerimiz daha az sıklıkla ama daha uzun seanslar öneriyorlar.

Örneğin:

 • Ayda iki kere 2 şer saatlik seanslar, ayda bir kere 2 saatlik seanslar ya da iki ayda bir 2 saatlik seanslar yapılabilir.
 • Ders günleri ve saatlerini sizin uygunluğunuza ve eğitmenlerimizin programına göre organize ediyoruz.

Kişiye özel program oluşturulduğundan dolayı, ücretler saatlik bazda katılacağınız çalışma programı üzerinden hesaplanıyor.

Detaylı bilgi için, bize iletişim numaralarımızdan ya da bilgi talep formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Çoğu kişi Pop Vokal Atölyesi ne ihtiyaçları doğrultusunda katılıyor.

Haftada 1 kere gelen kişiler de var dört hafta da 1 kere gelen kişiler de var. Seanslar arasında çalışmalarınızı tamamladığınızda katılmanız yeterli olacaktır.

Her seans sonunda eğitmenlerimiz sonraki seansa kadar yapacağınız çalışmalar konusunda sizleri bilgilendiriyorlar.

Eğer Klasik stilde okumak istemiyorsanız gerekmez.

Klasik tarzda eğitim alan kişinin her tarzda şarkı söyleyebileceği zannedilir fakat bu tamamen yanlıştır. Klasik çalışma eğer doğru şekilde uygulanırsa size Opera, Koral gibi tarzları söyleme imkanı verir. Pop, Rock, Jazz gibi tarzlar bu eğitimlerden farklıdır.

Eğitmenlerimiz size her tarz için o tarza yönelik gerekli farklı çalışmaları yaptırabilir ve nasıl başaracağınızı size hızlı ve basit bir şekilde açıklayabilirler.

 

Kesinlikle EVET!

Eğitmenlerimiz profesyonler ve ileri seviyede sesini kullananlar kadar, herkesin en iyi en doğru çalışmayı yapabilmesi adına yeni başlayan öğrencileri kabul ediyorlar.

Normalde eğitmenlerimiz küçük cocuklar ile çalışmıyorlar.

Bazen ailelerden ileriye yönelik eğitim ile ilgili bu şekilde talepler gelebiliyor. Bu gibi durumlarda, eğitmenlerimiz ile bir danışma seansı ayarlıyoruz. Bu danışma seansında çocuk ile çalışılıp gelişimi için doğru ve güvenli bir plan oluşturuluyor.

Çocukların eğlence amacı ile şarkı söylemesi daha doğrudur.

Vokal çalışmaları kişi fiziksel olarak erişkin hale gelene kadar yapılmamalıdır: fakat tabi ki istisnai durumlar da olabilir. Bu durumlarda ebeveynleri Nüans Müzik bünyesinde olmasa bile en doğru ve güvenli gelişimi sağlayacak hocaya ya da kuruma yönlendiriyoruz.

Evet, mutlulukla. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir eğitmenin, bir hocanın kendi eğitimini sürdürmesi için eğitim alacağı kişiye çok güvenmesi gerekir.

Eğitmenlerimizin tamamı alanında uzman kişilerdir.

Halihazırda sahip olduğunuz yetenek ve bilgi birikimi ile birlikte, katılımcı, destekleyici, kullanıma yönelik, sıfırdan oluşturulacak ya da rafine edilecek çalışmalar yapmaktayız.

1 Yorum

 • 5/ 5

  Haftada bir seans alırsam ücreti ne kadar olur acaba?

  3 ay önce

Yorum gönderin

MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU