Kadıköy Gitar Kursu ve Fiyatları

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Gitar Dersi

Çocuğunuz veya sizin hayatboyu sahip olacağı bir yeteneğe sahip olması, müziği anlaması ve düzenli çalışma ile gelen başarıyı deneyimlemesi için gitar derslerimiz devam ediyor.

Tamamı Konservatuvar mezunu alanında deneyimli eğitmenlerimiz ile Birebir ve grup dersleri'ne kayıt olmak için sitemizden ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.​ 2009 yılından günümüze akademimizde verdiğimiz gitar dersleri sonucunda elde ettiğimiz deneyim gösteriyor ki, başarılı olmak için gerekli en büyük etken motivasyon. Bu motivasyonu da çocuklara popüler ve çocukların çok sevdiği pop, rock tarzındaki şarkıları eğlenceli bir ortamda öğreterek sağlıyoruz.

Hedefe yönelik net ve ulaşılabilir hedefleri kısa ve titizlikle hazırlanmış alıştırma ve çalışma metodları ile desteklioruz. Gitarı ilk defa elinize alıyor olsanız ya da yeteneklerini geliştirmek isteyen halihazırda gitar çalmayı bilen biri de olsanız gitar kursumuzda eğitmenlerimiz size yardımcı olmaktan büyük keyif alacaktır. Hedeflerinize ulaşmanız için çalışmalarımız 2009 senesinden bu güne devam ediyor. Nüans Müzik Akademisi'nde Elektro, Klasik, Akustik veya Bas gitar derslerimizi birebir ya da grup dersi olarak alabilirsiniz. Her ders öğrencilerimizin kişisel müzik zevki ve yeteneği baz alınarak dikkatle işlenip, gitara yenilikçi ve yaratıcı bir eğitim tarzı ile veriliyor.  
Derslerimizde Teori, Şarkı Öğrenme, Şarkı Besteleme, Kulak Eğitimi, Solo Gitar, Ritm Gitar ve daha birçok konuyu çalışabilirsiniz.
Nüans Müzik Akademisinde alacağınız gitar derslerinde Rock, Pop, Blues, Modern, Jazz, R&B, Metal müzik gibi tarzlarda eğitim alabilirsiniz. 
Gitar kursu'na 6 yaşından itibaren herkesin katılım gösterebileceği bir kurstur. Gitar kursu'nda şu gitar eğitimleri yer almaktadır:

Klasik gitar eğitimi

 • (LCM kurslarına ve konservatuarlara hazırlık eğitimini içeren, klasik müzik eğitimi) 

Akustik gitar eğitimi

 • (blues, fingerpicking ve modern akustik gitar tekniği)

Elekro gitar eğitimi

 • (rock, blues, metal ve funk tarzı, pena tekniği ve grup çalışması içeren müzik türleri ve eğitimleri)

Fingerstyle jazz gitar eğitimi

 • (fingerstyle tekniği ile jazz standartları çalışmaları içeren gitar stili) 

Bas gitar eğitimi

 • (Pena ve parmak tekniği ile blues, jazz, metal ve rock türlerinde eğitim)

Nüans Müzik Akademisi’nde, hem yeni başlayanlara, hem de daha önceden eğitim almış olanlara - yukarıdan belirtildiği gibi -

gitar alanında çok geniş bir alanda eğitim verebilmekteyiz. Bu sayede, öğrenciye, çok geniş bir müzikal bakış açısı 

kazandırma hedeflenmiştir.

Çocuklar için (6 yaş ve üstü yeni başlayanlar) için gitar kursu

İlk defa gitar eğitimi alan öğrenciler, öncelikle nota okumayı konusunda bir ön bilgi alırlar. Daha sonra öğrenciler, 

enstrümanın boş tellerini ve ilk üç perdede bulunan notaları öğrenmeye başlarlar ve bu notaları çalmaya yönelik etütleri takip ederler. 

Zamanla öğrenciler, daha geniş bir repertuar eşliğinde gitar eğitimlerinde ilerleme gösterirler. 

 • Öğrencilerin sağ ve sol el kordinasyonları gelişir. 
 • Ayrıca öğrencilerin nota ve ritim okumaları da gelişme gösterir. 
 • El ve göz kordinasyonunda ve deşifre alanında ilerlerler.
 • Daha özgüvenli duruma gelirler.
 • Hafızaları gelişme gösterir.

Yetişkinler için gitar kursu

Yetişkinler, eğer ilk defa gitar eğitimine başlayacaklarsa, en sık sordukları soru: “Bu yaştan sonra gitar çalabilecek miyim?” olmuştur. 

Bu sorunun yanıtı kesin olarak: EVET! olacaktır. Amaç, insanın iş yaşamı stresinden biraz olsun uzaklaşmak ise, gitar eğitimi, 

hangi tarzda olursa olsun, insana son derece keyifli anlar yaşatacak niteliktedir. Öğrencilerin virtüöz seviyesine ulaşması bir gereklilik değildir. 

Önemli olan insanların sevdikleri parçaları keyfili bir şekilde icra etmeleri ve yaşamlarına güzellikler, keyifli anlar katmalarıdır.

Gitar Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • 1

  Gitar Kursu fiyatı ne kadar?

  Dönemsel olarak farklı kampanyalar yaptığımız için, güncel gitar dersi fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

 • 2

  Şarkı çalmayı öğrenebilmek için gitar kursuna en az ne kadar süreyle devam etmeliyim?

  Ortalama 3-4 ay

 • 3

  Gitar Kursunda başarılı olmak için yetenek önemli midir?

  6-12 yaş grubu için çocuğun yeteneğine bakmaksızın gitar kursuna kabul ediyoruz. Yetişkin öğrencilerimiz için yetenek tabii ki önemlidir fakat bu durumu daha fazla çalışarak telafi edebilirsiniz.

 • 4

  Gitar Dersi için 1 saatlik süre yeterli mi?

  Dersler bire bir olduğundan ders süresi yeterlidir.

 • 5

  Gitar Kursuna başlama yaşı nedir?

  Gitar kursu'na başlamak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı vardır ama gitar dersi'ne daha ileri yaşlarda başlamanın eğitiminize engel oluşturacak bir etkisi yoktur.

 • 6

  Değişken mesai saatlerinde çalışanlar için gitar kursunun saatlerini ayarlayabilir misiniz?

  Gitar kursu özel(bire-bir) olduğundan dolayı bir çok enstrümanda uyguladığımız gibi gitar dersinin saatlerini de size uygun saatlere göre organize edebiliriz.

 • 7

  Evimizde pratik yapma imkanımız yok, okulunuzda gelip çalışma imkanımız var mı?

  Randevu alarak kursun müsait olduğu zamanlarda gelip çalışabilirsiniz.

 • 8

  Yaz tatilleri ,Hastalık , Sınav gibi eğitimi engelleyici durumlarda derslerimiz işlenmiş sayılıyor mu?

  Zorunlu hallerde gitar dersine gelememe durumunda size telafi dersinizi yapabileceğiniz bir gün ayarlıyoruz. Telafi dersine gelmezseniz o dersiniz yapılmış sayılır. Telafi dersinin telafisi yok :) Yaz tatili gibi uzun süreli dönemlerde derslerinizi donduruyoruz, tatil dönüşü kaldığımız yerden devam ediyoruz.

 • 9

  Gitar Kursuna katılmak için herhangi bir sınava giriyor muyuz?

  Hayır, gitar dersi almanız için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor.

 • 10

  Gitar Kursuna istediğimiz zaman kayıt yaptırabilir miyiz?

  Gitar dersini birebir olarak yaptığımız için istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz

Gitar Hakkında Genel Bilgi:

Gitar’ın tarihinin ne kadar eskiye dayandığı hakkında oldukça fazla varsayım vardır. En yaygın saptama gitarın önce iran yoluyla Arap dünyasına sonrasında Arapların İspanya’yı fethiyle de Avrupa’ya geçtiğidir. Günümüzde ki klasik gitar şuan ki halini almadan önce bir çok farklı gitar türleri ortaya çıkmıştı. 12. Yüzyılda latin gitarları 15. Yüzyılda ise lavtaya doğru gelişerek “Mandola” veya “Mandora” ismini almıştır. Günümüz klasik gitarına en çok benzeyen enstruman mızraplı Vihuela’dır.

O dönemlerde gitar yalnızca eşlik için kullanılırdı. 14. yüzyılda şekli fazla tanımlanmasa da Guitern diye bir sazdan söz edilir.

El Vihuelası olarak 13. Yüzyıldan beri tanınan bu çalgı 1500’lerin sonuna doğru bugün kü gitarın doğmasında ki ilk ipuçlarını verir. Gitar müziği, 16. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar ya Tabulatur (ses perdeleri yerine parmak pozisyonlarını gösteren nota yazım sistemi) biçiminde ya da alfabetik  akor sembolleri sistemiyle yazılıyordu.

 

1586 senesinde çıkarılan ilk gitar metodu “İspanyol Gitarı” olarak adlandırılan beş çift telli çalgı içindir. Daha önceki gitarlar dört, Vihuela ise altı çift tellidir. Vihuela’dan sonra Barok Gitar beş çift telli; son zamanlarda kullanılan klasik gitarlar ise altı tek tellidir. Gelmiş geçmiş en büyük gitar ustalarından birinin Niccolo Paganini olduğu söylenir. Bu çalgıyı kemanı kadar ustalıkla çalmasının yanı sıra, yapıtlarını bestelerken dizinin üzerinden hiç eksik etmediğinden söz edilir. Aynı zamanda Shubert, Berlioz, Diabelli, Gragnani, Carulli, Carcassi, Coste gibi bestecilerin ilgisini  çeken gitar, onların da bu çalgı için yapıtlar yazmasına sebep olmuştur. 1778 – 1830 seneleri arasında yaşayan Fernando Sor ise aynı dönemde İspanya’da yetişen en önemli gitar ustasıdır. Fernando Sor’un pek çok gitarist yetiştirmesinin yanı sıra yazdığı sonatlar, varyasyonlar, fanteziler ve etütleri bugün dahi birçok gitaristin dağarcığının baş köşesinde bulunur.

 

Bestekar, gitarı altı telli yaparak bugünkü gitarın temelini atar. İspanya’da, Sor’dan sonra Dionisia Aguada gibi bir gitar ustası yetişir. Daha sonra yeniden aynı dönemde İtalya’da bilhassa Beethoven’ın hayranlığını kazanan Mauro Giuliani (1781-1828) ismine rastlarız. 19.yüzyılda gitarda sesin artmasını sağlayan değişiklikler yapıldı. Gövdesi genişletildi, derinliği azaltıldı, göğüs kapağı iyice inceltildi. Gövdenin içine göğüs kapağını desteklemek için konan enine çıtaların yerini, ses deliğinin altına yelpaze gibi açılan ışınsal çıtalar aldı.

 

Önceden ahşap bir takozun içine saplanan sapı, tellerin germesine rağmen ek bir destek oluşturacak gibi gövdenin içine doğru biraz giren bir pabuç ya da çıkma kol biçimine getirilerek arkaya tutkallandı. 19. yüzyıl süresince İspanya’da birçok usta gitarist yetişir. Bunlar arasında Sor, Cano, Huartas, Tostado, Aquado, Fossa bulunmaktadır.Yüzyılın ikinci yarısında çağdaş gitar ekolünün kurucusu olarak nitelenen, Bach ve Beethoven’ın yapıtlarından gitar için yaptığı düzenlemelerle tanınan Valenciya’lı gitarcı-bestekar Francisco Tarrega’da bu isimlerin en önemlilerinden birisidir. Andres Segovia, Emilio Pujol, Miguel Llobet, Regino Sainz de la Maza, Alirio Diaz ve Narciso Yepes  onu izlerler.İngiltere’de ise, Julian Bream ve John Williams gibi gitaristler de aynı paralelde devam ederler. Andres Segovia’nın gitar dünyasına en önemli katkısı ise gitarda ilk defa naylon tel kullanmasının yanı sıra o senelerde daha çok Amerika’da folk müzik, Avrupa’da ise türkü eşlikçisi olarak görülen gitarı, Klasik Gitar olarak tüm dünyaya tanıtmasıdır.

 

Ayrıca üstün virtüözitesi ile çalgısını sevdiren ve geliştiren bir sanatçıdır. Segovia’nın talebesi olan Alirio Diaz (1923) ise tanınmış bir yorumcu olarak bütün dünyaya ismini duyururken, özellikle Türkiye’de verdiği konserlerle ülkemizde gitarın tanınmasında büyük katkıda bulunmuş, hali hazırda da bu katkısını bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürdürmektedir.

 

Andres Segoiva gitarı konser salonlarına sokarak Amerka’dan Arjantin’e ve Uruguay’a kadar uzanan turneleriyle hem enstrümana hem de solistlere büyük saygınlık kazandırmış, gitar 20.yüzyılda evrensel boyuta taşımıştır.Segovia, Tarrega,Llobet, Pujol, Anido, Prat, Diaz, Bream, Williams gibi sanatçıların ünlü ve büyük yapıtları gitar için düzenleyerek dağarı genişletme gayretlerine daha sonra Castenuovo Tedesco, Roussel, Mompou, Villa-Lobos, Ohana, Britten, Henze, Torroba, Rodrigo, Hallfter, Berio, Turina, Falla, Takemitsu, Ponce, Bennett, Berkeley, Walton, Martin, Davies, Tippett, Dodgson, Arnold, Brindle, Lauro, Poulene v.b. gibi özgür yapıtlar yazan besteciler katılmıştır.

Bilgi almak için bizimle iletişime geçin

WhatsApp: 0543 780 44 53 Telefon: 0216 368 27 57

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!