Çocuklar ve Yetişkinler İçin Gitar Dersi


Çocuğunuz veya sizin hayatboyu sahip olacağı bir yeteneğe sahip olması, müziği anlaması ve düzenli çalışma ile gelen başarıyı deneyimlemesi için gitar derslerimiz devam ediyor.

Gitar Kursu - Nüans Müzik Kadıköy

Tamamı Konservatuvar mezunu alanında deneyimli eğitmenlerimiz ile Birebir ve grup dersleri'ne kayıt olmak için sitemizden ön kayıt formunu doldurabilirsiniz.​ 2009 yılından günümüze akademimizde verdiğimiz gitar dersleri sonucunda elde ettiğimiz deneyim gösteriyor ki, başarılı olmak için gerekli en büyük etken motivasyon. Bu motivasyonu da çocuklara popüler ve çocukların çok sevdiği pop, rock tarzındaki şarkıları eğlenceli bir ortamda öğreterek sağlıyoruz.

Hedefe yönelik net ve ulaşılabilir hedefleri kısa ve titizlikle hazırlanmış alıştırma ve çalışma metodları ile destekliyoruz.

Gitarı ilk defa elinize alıyor olsanız ya da yeteneklerini geliştirmek isteyen halihazırda gitar çalmayı bilen biri de olsanız gitar kursumuzda eğitmenlerimiz size yardımcı olmaktan büyük keyif alacaktır. Hedeflerinize ulaşmanız için çalışmalarımız 2009 senesinden bu güne devam ediyor.

Nüans Müzik Akademisi'nde Elektro, Klasik, Akustik veya Bas gitar derslerimizi birebir ya da grup dersi olarak alabilirsiniz.

Her ders öğrencilerimizin kişisel müzik zevki ve yeteneği baz alınarak dikkatle işlenip, gitara yenilikçi ve yaratıcı bir eğitim tarzı ile veriliyor.  

Derslerimizde Teori, Şarkı Öğrenme, Şarkı Besteleme, Kulak Eğitimi, Solo Gitar, Ritm Gitar ve daha birçok konuyu çalışabilirsiniz.
Nüans Müzik Akademisinde alacağınız gitar derslerinde Rock, Pop, Blues, Modern, Jazz, R&B, Metal müzik gibi tarzlarda eğitim alabilirsiniz. Gitar kursu'na 6 yaşından itibaren herkesin katılım gösterebileceği bir kurstur. Gitar kursu'nda şu gitar eğitimleri yer almaktadır:

Gitar Kursunda Verdiğimiz Gitar Eğitimleri


Gitar Kursu Eğitimleri
Klasik gitar eğitimi LCM kurslarına ve konservatuarlara hazırlık eğitimini içeren, klasik müzik eğitimi
Akustik gitar eğitimi Blues, fingerpicking ve modern akustik gitar tekniği
Elekro gitar eğitimi Rock, blues, metal ve funk tarzı, pena tekniği ve grup çalışması içeren müzik türleri ve eğitimleri
Fingerstyle jazz gitar eğitimi Fingerstyle tekniği ile jazz standartları çalışmaları içeren gitar stili
Bas gitar eğitimi Pena ve parmak tekniği ile blues, jazz, metal ve rock türlerinde eğitim

Nüans Müzik Akademisi’nde, hem yeni başlayanlara, hem de daha önceden eğitim almış olanlara, yukarıda da belirtildiği gibi gitar alanında çok geniş bir alanda eğitim verebilmekteyiz.

Bu sayede, öğrenciye çok geniş bir müzikal bakış açısı kazandırma hedefimizi gerçekleştirebiliyoruz.

Çocuklar için (6 yaş ve üstü yeni başlayanlar) Gitar Kursu


İlk defa gitar eğitimi alan öğrenciler, öncelikle nota okumayı konusunda bir ön bilgi alırlar.

Daha sonra öğrenciler, enstrümanın boş tellerini ve ilk üç perdede bulunan notaları öğrenmeye başlarlar ve bu notaları çalmaya yönelik etütleri takip ederler. 

Zamanla öğrenciler, daha geniş bir repertuar eşliğinde gitar eğitimlerinde ilerleme gösterirler. 

  • Öğrencilerin sağ ve sol el kordinasyonları gelişir. 
  • Ayrıca öğrencilerin nota ve ritim okumaları da gelişme gösterir. 
  • El ve göz kordinasyonunda ve deşifre alanında ilerlerler.
  • Daha özgüvenli duruma gelirler.
  • Hafızaları gelişme gösterir.

Yetişkinler için Gitar Kursu


Yetişkinler, eğer ilk defa gitar eğitimine başlayacaklarsa, en sık sordukları soru: “Bu yaştan sonra gitar çalabilecek miyim?” olmuştur.
Bu sorunun yanıtı kesin olarak: EVET! olacaktır.

Amaç, insanın iş yaşamı stresinden biraz olsun uzaklaşmak ise, gitar eğitimi,  hangi tarzda olursa olsun, insana son derece keyifli anlar yaşatacak niteliktedir. Öğrencilerin virtüöz seviyesine ulaşması bir gereklilik değildir. 

Önemli olan insanların sevdikleri parçaları keyfili bir şekilde icra etmeleri ve yaşamlarına güzellikler, keyifli anlar katmalarıdır.

Gitar Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Dönemsel olarak farklı kampanyalar yaptığımız için, güncel gitar dersi fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

6-12 yaş grubu için çocuğun yeteneğine bakmaksızın gitar kursuna kabul ediyoruz. Yetişkin öğrencilerimiz için yetenek tabii ki önemlidir fakat bu durumu daha fazla çalışarak telafi edebilirsiniz.

Dersler bire bir olduğundan ders süresi yeterlidir.

Gitar kursuna başlamak için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

Tabi ki müzik eğitimine erken yaşta başlamanın bir çok avantajı vardır ama gitar dersine daha ileri yaşlarda başlamanın eğitiminize engel oluşturacak bir etkisi yoktur.

Gitar kursu özel(bire-bir) olduğundan dolayı bir çok enstrümanda uyguladığımız gibi gitar dersinin saatlerini de size uygun saatlere göre organize edebiliriz.

Randevu alarak kursun müsait olduğu zamanlarda gelip çalışabilirsiniz.

Zorunlu hallerde gitar dersine gelememe durumunda size telafi dersinizi yapabileceğiniz bir gün ayarlıyoruz.

Telafi dersine gelmezseniz o dersiniz yapılmış sayılır. Telafi dersinin telafisi yok :)

Yaz tatili gibi uzun süreli dönemlerde derslerinizi donduruyoruz, tatil dönüşü kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Hayır, gitar dersi almanız için herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor.

Gitar dersini birebir olarak yaptığımız için istediğiniz zaman kayıt yaptırabilirsiniz

MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU
MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU