Keman - Erkin ONAY

Erkin ONAY


1976 yılında İstanbul’da doğdu. Keman eğitimine, büyükbabası Joachim Reusch ile başladı.
1989-94 yılları arasında Hannover Hochschule für Musik Profesörlerinden Prof. Atilla Aydıntan ile özel olarak çalıştı. Keman eğitimini ve genel öğrenimini Almanya Hannover’ de sürdürürken Türkiye, Almanya, Yunanistan ve Fransa’da resitaller verdi. Aynı dönemde genç müzisyenler festivallerine katıldı.
1990 yılında Almanya Hannover' de ”Genç Müzisyenler” yarışmasında ikincilik ödülü aldı.
1994 yılında Almanya’da, Freiburg Üniversitesi’ne özel yetenek sınavı ile dört yıl erken kabul edildi ve profesyonel eğitimine Prof. Jörg Hoffman ile devam etti.
1996 yılında İsviçre’de, Winterthur Müzik Yüksek Okulu’nda Gyorgy Pauk’un sınıfına kabul edildi.
1998 yılından itibaren aynı okulda Heifetz’in son yıldız öğrencilerinden Prof. Rudolf Koelman ile çalıştı. Bu okuldan 2001 yılında Konzertreife Diplomasını (Konser Diplomasını) en iyi dereceyle aldı. Erkin Onay, Türkiye’de Bilkent Üniversitesi'nde Devlet Sanatçısı Prof. Suna Kan ile çalışarak 2005 yılında Doktoraya eşdeğer Sanatta Yeterlik derecesini kazandı.
Yurt içinde ve yurt dışında pek çok etkinliği bulunan Erkin Onay, Türkiye’deki tüm Devlet Senfoni Orkestraları, Samsun ve Mersin Devlet Opera ve Bale Orkestraları, Bilkent Senfoni Orkestrası ile Gürer Aykal, Rengim Gökmen, İbrahim Yazıcı, Antonio Pirolli, Naci Özgüç, Vladimir Altschuler, Artun Hoinic, Emil Tabakov ve Tolga Taviş tarafından yönetilen konserlere solist olarak katıldı. Türkiye, Ukrayna, Hindistan, İngiltere, Brezilya, Japonya, Lüksemburg ve Almanya’da çeşitli resital ve Oda Müziği konserleri verdi.
1999-2003 yılları arasında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın Başkemancılığını, 2003-2006 Bilkent Senfoni Orkestrasının başkemancılığını yaptı.
Erkin Onay Ekim 2015’te Doçent unvanı aldı. 2016 Mayıs ayında kurulan BEGOA Ensemble ile 34. Ankara Müzik Festivali gibi bir çok festivalde konser veren Onay, 45. İstanbul Müzik Festivali, Festival Buluşmaları konserinde de uluslararası bir kadro ile Süreyya Operası’nda sahne aldı.
15.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi’nde Alexander Markov’la birlikte masterclasslar düzenledi.
Aktif olarak Türkiye ve çeşitli dünya ülkelerinde solo konserler, oda müzüğü konserleri ve resitaller veren Erkin Onay, halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın Konzertmeisteri ve Trio Hexis üyesi.

 

MASTERCLASS EĞİTİM ÖN BİLGİLENDİRME:

  • Satın alacağınız paket 4 derslik online eğitim ücretidir.
  • Dersler 50 dk ve birebir olarak yapılacaktır.
  • Ders alacak öğrencinin en az 3 sene kemançalıyor olması gerekmektedir.
  • Hocamızın yoğunluğu sebebiyle ders günleri ve saatleri kurumumuz tarafından haftalık olarak ayarlanacaktır. İletişim sekmesinden telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
1.200,00 TL