Mezzosoprano Nesrin Gönüldağ

 2001 yılında İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümüne girdi. Şan çalışmalarına  Prof. Mesut İktu  ile başladı.  2007 yılında en iyi dereceyle mezun oldu. 2009 yılında aynı üniversitede  yüksek lisans programını kazandı . 2010 yılında Şan çalışmalarına Prof. Güzin Gürel ile devam etti. Bunun yanı sıra İstanbul’da bir çok solo konser verdi.
2007 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin açmış olduğu solist sanatçı sınavını  kazandı. Aynı yıl Almanya’da ki Art Concerts ‘in açmış olduğu odisyonu kazanarak “Carmen” operasından “Mersedes”  karekterini Fransanın bir çok şehrinde ve Portekizde oynadı.
2008 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesin’de , “Capuleti ei Montecchi” operasından “Romeo” karekterini oynadı.
2008 yılında Siemens Opera Yarışmasını kazanarak üçüncü oldu.
2010 yılında “Le Nozze Di Figaro” operasından “Cherubino” karekterini oynadı. Aynı yıl Aspendos  Uluslar arası  Opere ve Bale Festivalinde “Carmen” operasından “Mercedes” rolünü oynadı. 
2010 yılında İstanbul Avrupa Korosunda  solist olarak Beethoven  9. Senfoni Alto solo partisini  ve Yunus Emre Orotoryosu  Alto solo partisini  seslendirdi.
2011 yılına “IL  Barbiere di Siviglia” operasında “Rosina” karakterini oynadı.
2010 ve  2011 yılında  Uluslararası İstanbul Opera Festivalinde  Rossini’nin “Maometto Secondo” adlı erserinde  “Calbo” rolünü oynadı.
2011 yılında  Almanya’nın Darmstadt şehrinde müzik festivalinde solist sanatçı olarak görev aldı. Aynı yıl Frankfurt Senfoni Orkestrasıyla birlikte Frankfurt’ta bir çok müzik festivalinde solist sanatçı olarak görev aldı.
2012 yılında İstanbul devlet opera ve balesinde R. Strauss’un “Ariadne auf Naxos” operasında “Komponist” rolünü oynadı. “Borusan Filarmoni  Orkestrası’nın” konsertan olarak seslendirdikleri “Carmen” operasında solist sanatçı olarak görev aldı. Aynı yıl Stadttheater Rüsselsheim da Burgfestspiele Dreieichenhain da, Burg Gleiberg bei Gießen de solist sanatçı olarak konserler verdi. 
Yine aynı yıl Viyana Hofburg’ta “Beethoven 9. Senfoni” de “Alto solo” söyledi ve Hofburg sarayında  Vienna State Operası Orkestrası ve korosuyla birlikte  özel solo konser verdi.
2012 yılında Almanya’nın Frankfurt şehrinde” Alte Oper’de” solo konser verdi.
Aynı yıl Ali Poyrazoğlu’nun Borusan Filarmoni Orkestrası ile birliklte gerçekleştirdiği yardım konserinde “Carmen” operasından  “Carmen “ rolünü konsertan olarak  söyledi. 
2013 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasının açılış konserinde “Beethoven  9. Senfonide” Alto solo söyledi. Yine aynı yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesinde “La Cenerentola” operasında” Angelina “ rolünü oynadı. 
2013 yılında Bursa Devlet Senfoni Orkestrasıyla birlikte “ Mozart- Requiem” de Alto soloyu söyledi. Aynı yıl 5. Uluslar arası İstanbul Opera Festivalinde tekrar “Maometo Secondo” operasında “Calbo” rolünü oynadı. 2013 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesinde “Carmen” operasından “Carmen” rolünü oynamak üzere davet aldı.
2014 ve 2015 sezonunda  Rossininin “La Cenerentola”  operasında “Angelina Külkedisi)”rolünü oynadı. 
2015 yılında, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte solo konser verdi. Aynı yıl Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezinde Bel canto konseri verdi. İstanbul Senfoni Orkestrasıyla  Dworak Stabat Mater de Alto solo söyledi. Yine aynı yıl Bakü'de Çanakkale Orotoryosunda Alto solo söyledi.
2016 yılında Selman Ada’nın Başka Dünya Operasından Hera rolünü söyledi. Aynı yıl Bursa Senfoni Orkestrasıyla Gala konser yaptı. 
2017 yılında İstanbul Senfoni Orkestrasıyla Mahler No:4 solo söyledi. Aynı yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Offenbach’ın La Belle Helele operasından Oreste rolünü söyledi.
2018 yılında “Falstaf” operasından “Mrs. Mag Page” rolünü oynadı. Aynı yıl İstanbul Senfoni Orkestrası ile birlikte “Verdi Requiem” Alto soloyu seslendirdi.
2019 yılında Viyana’da Mozart Concert Hall’de Mozart’ın “La Nozzw di Figaro” operasından “Cherubino” rolünü oynadı. Aynı yıl İspanya’da Verdi’nin “Rigoletto” operasından “Maddalina” rolünü oynadı. Yine aynı yıl Mersin Devlet Opera ve Balesinde Bizet’nin “Carmen” operasından “Carmen” rolünü oynadı. 
2021 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinde AKM’nin açılıışı için  Hasan Uçarsu’nun bestelemiş olduğu Sinan” operasında Hürrem Sultan rolünü oynadı. Yine aynı yıl İstanbul operasında V. Bellini’nin “Norma” operasından “Adalgisa” rolünü oynadı.
Halen İstanbul Devlet Opera ve Balesinde Solist sanatçı olarak görev yapmaktadır.

Bilgi Almak İstiyorum 0216 368 27 57


 

MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU