Sizi engelleyen nedir? 

Keman çalma hayalinize ulaşmak için Nüans Müzik'ten anahtar tavsiyeler;

  • Doğru ve etkili keman çalışmayı öğrenin.
  • Emptatisi yüksek ve size destek olan bir hoca ile çalışın.
  • Hedeflerinize ulaşmak için doğru adımları izlediğinizden emin olun.
  • Çalışınız dinleyin ve yaptığınız yanlışları tespit edin. Bu yanlışlar üzerine sıkı bir çalışma yapın.  

Keman Dersine BaşlamakEmeğimizin karşılığını aldığınızı görmek sizi mutlu edecek motive olmanızı sağlayacaktır.

Keman eğitmeni, sizin için seçeceği egzersizleri öğretecek, bu sayede siz de doğru ve etkili bir çalışma yapabileceksiniz. Bu etkili ve doğru çalışmayı yaptığınızda, keman çalmadaki eksiklikleri nasıl gidereceğinizi anlayacaksınız. Ve başarınız size gelişiminizi devam etmeniz için ilham verecek.

Bazen öğrenciler, genellikle yetişkinler, hayallerine ulaşmak için gerekli güveni kendilerinde bulamıyorlar.

Yaşlarının kemana başlamak için geç ya da kabiliyetlerinin keman çalmak için eksik olduğu gibi yanlış bir kanıya kapılıyorlar. Yetişkinler için keman dersi ne katılan diğer insanlardan bir eksiğinizin olmadığını unutmayın. Herkes belirli bir seviyeye kadar her enstrümanı çalabilir. Tabi ki herkes ten virtüöz olmasını beklemiyoruz ama her ihtimalde dinleyenlerin beğeneceği kadar kendinizin hoşuna gidecek kadar keman çalabilirsiniz. 

Hedefinize odaklanın ve bu doğrultuda çalışmaya devam edin. Emin olun sonuç alacaksınız ve bu başarı sizi gelişiminin devamı için motive edecek. 

Doğru keman hocasını seçmek, bu motivasyonu kazanmak açısından çok önemli. Keman hocası sizin müzikal olarak gelişiminin en önemli unsuru.