Efe GERDANOĞLU

18 Şubat 1995'te Wuppertal/Almanya da doğdu. İki yaşında iken ailesiyle birlikte Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. İlk öğrenimini Karşıyaka İlköğretim Okulu'nda tamamladı. İlköğretim yıllarında müzikle tanıştı ve piyano dersleri almaya başladı. Müziğe ilgisi üzerine ortaokul sonrası, lise eğitimi için Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde eğitime başladı. Güzel Sanatlar Lisesi'ndeki ilk yılın sonunda, müzik eğitimine devam etmek için Dokuz Eylül üniversitesi Konservatuarı Lisesi Piyano Bölümü'nün sınavlarına girdi ve bu okulda  Seçil Akdil’in sınıfında okumaya hak kazandı.
Lise öğrenimini tamamladıktan sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuarı'nda lisans eğitimine başladı. Klasik müzik alanındaki yüksek beklentileri ve kendisini geliştirme arzusu Efe Gerdanoğlu'nun müzik rotasını Almanya'ya çevirmesine neden oldu ve Köln Hochschule für Musik und Tanz’ın Solo Piyano Bölümü sınavına başvurarak, Prof. Sheil Arnold‘un sınıfına kabul edildi.
Almanya'daki eğitimi boyunca;
Prof. Sheila Arnold ile piyano,
Prof.Anthony Spiri ve Prof. Robert Kullek ile oda müziği ,
Prof.Stefan Irmer ile şan eşliği,
Prof.Paulo Alvares ile doğaçlama üzerine çalıştı..
Pierre-Laurent Aimard, Claudio Martinez-Mehner, Ilja Scheps, Florence Millet, Fabio Bidini, Daniil Trifonov, Tobias Koch, Bernd Goetzke, Muhiddin Dürrüoğlu, Emre Şen, Emre Elivar, Misha Dacic gibi öğretmenlerin ustalık sınıflarına katıldı.
Piyano eğitimi sırasında, Almanya başta olmak üzere İtalya, Belçika, Azerbaycan, Hollanda ve daha birçok ülkede solo ve oda müziği konserleri verdi.
2021 yılında Köln Hochschule für Musik und Tanz (Köln Müzik Yüksek Okulu) Solo Piyano bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul’da Piyano eğitmenliğine ve çalışmalarına  devam etmektedir.

MEB, LCM, ABRSM SERTİFİKA PROGRAMLARI ÇOCUK MÜZİK KURSU / HOBİ ENSTRÜMAN KURSLARI YETİŞKİNLER İÇİN ENSTRÜMAN DERSLERİ KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU