Fagot - Selim AYKAL

Selim AYKAL


Fagot eğitimine 11 yaşında Prof. Mehmet Ali Boğuç ile başlayan Selim Aykal, 1992’de Detmold yüksek müzik okulunda Prof. Helman Jung ile master çalışmalarına devam etti. Dünyanın sayılı Fagot öğretmenlerinden olan Klaus Thunemann,nın sınıfından da 2001 yılında solistik diplomasını alarak Solistik kariyerine başladı.
1994 Toulon, 1995 Cenevre ve Tokyo, 1996’da Prag uluslararası Fagot yarışmasında (birincilik ödülü verilmemiştir)ikincilik ödülünü alarak büyük orkestraların ilgisini çekti.
Orkestra kariyeri 1997’de Bamberg Senfoni Orkestrası’ndaki birinci fagot göreviyle başlayan Aykal, şimdiye dek Berlin Filarmoni, Münih Filarmoni, Bavyera Devlet Operası, Dresden Devlet Orkestrası, Berlin Deutsche Senfoni Orkestrası, Lyon Ulusal Orkestrası ve Camerata Salzburg’da solo Fagot çalarak orkestra kariyerine devam etti.
Berlin Filarmoni üyelerinin kurduğu Scharoun Ensemble ve başka bir çok oda müziği topluluklarıyla da çalışan Aykal, solo konserler de vermekte. Sanatçı 1999’dan beri, Almanya’nın önde gelen opera orkestralarından Berlin Deutsche Opera Orkestrası’nın birinci fagotçusu olup, aynı zamanda Hochschule für Musik "Franz Liszt "Weimar da orkestra soloları dersi vermektedir.

 

MASTERCLASS EĞİTİM ÖN BİLGİLENDİRME:

  • Satın alacağınız paket 4 derslik online eğitim ücretidir.
  • Dersler 50 dk ve birebir olarak yapılacaktır.
  • Hocamızın yoğunluğu sebebiyle ders günleri ve saatleri kurumumuz tarafından haftalık olarak ayarlanacaktır. İletişim sekmesinden telefon numaralarımıza ulaşabilirsiniz.
2.400,00 TL