Yeni başlayanlar için gitar seçme rehberi

Derse yeni başlayanlar için gitar seçme rehberi;

Öncelikle bütçenizi belirleyin,

Ucuz enstrümanlara dikkat edin, bazı gitarlar en iyi gitaristlerin elinde bile iyi ses vermezler. Bu yüzden yeni başlayan birinin de bu ucuz enstrümandan iyi bir ses çıkartması beklenemez. Eğer iyi bir enstrümanla başlamazsanız öğrenme hızınız etkilenecek ve öğrenme süreci uzayacaktır.

İlk olarak dikkat etmeniz gereken, kolay çalınabilir bir gitar seçmeniz. Yeni başlayan biri olarak çalması zor bir gitar seçmemek gerekir. Eğer yapabiliyorsanız gitar dersi aldığınız eğitmenden veya arkadaşlarınızdan size çalınması kolay olan bir gitar seçmesi için yardım isteyin.

İkinci olarak dikkat etmeniz gereken, Gitardan çıkan ses güzel mi?  Alacağınız gitarın sesini önceden duymak seçmenize yardımcı olacaktır. Başka gitarlarda aynı sesleri dinlemeniz gitarı seçmenizi kolaylaştıracaktır. Yapabiliyorsanız bir arkadaşınızın sizin seçtiğiniz gitarları çalmasını isteyin.

Bazı gitarlar daha hızlı eskiyebilirler. Alacağınız gitarın uzun ömürlü olması dikkat etmeniz gereken bir diğer konudur.

Kendi araştırmanızı yapın,

Almak istediğiniz hakkında araştırma yapmak ve satıcıya istediğiniz gitarla alakalı daha çok bilgi vermek, satıcının sizin isteğinize yönelik bir öneri yapma şansını arttıracaktır. Bu yüzden gitarı almadan önce kendi araştırmanızı yapmanız size fayda sağlayacaktır.

Bilgi almak için bizimle iletişime geçin

 WhatsApp: 0543 780 44 53  Telefon: 0216 368 27 57

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!