Kadıköy Piyano Kursu ve Fiyatları - Ücretsiz Tanıtım Dersi

Bike Fetullayeva ile Piyano Dersi Nüans Müzik'te

Detaylı bilgi için BURAYA tıklayın

Piyano kursu içeriği, piyano dersi konuları ve sıkça sorulan sorular için sayfayı aşağıya kaydırın. 

Kadıköy Piyano Kursu - Nüans Müzik

Her yaş grubundan, kendini geliştirmek ve hali hazırda var olan piyano çalma becerisini daha profesyonel bir düzeye taşımaya istekli tüm piyano severler için kadıköy'de piyano kursu!

Nüans Müzik Akademisi’nde yeni başlayanlara sıfırdan piyano ve solfej dersi'nin yanı sıra, daha önceden piyano kursuna katılmış olanlara da seviye tespitinden sonra klasik batı müziği eserlerinden, film müziklerinden caz’a kadar çeşitli popüler müzik türlerindeki eserlere de piyano dersinde yer verilmektedir.

Bu sayede öğrenciye müzikal anlamda geniş bir bakış açısı kazandırmaya çalışmaktayız.

Çocuklar İçin (4-6 Yaş) Piyano Kursu

Erken müzik eğitiminde piyano dersi çok önemli bir yer tutar. Bu yaş grubunda piyano dersi alan çocukların beynin sağ ve sol bölümlerini daha yoğun olarak kullandığı gözlemlenmiştir. Piyano dersi alan çocukların  başlıca gelişim gösterdiği alanlar ise şöyle sıralanabilir:

 • El ve göz koordinasyonu,
 • Konsantrasyon seviyesinin yükselmesi,
 • Hafızanın kuvvetlenmesi,
 • Okul başarısının artması,
 • Özgüven

Yukarıda sayılan maddeler aslında temelde birbirleri ile bağlantılı ve birbirini destekleyen unsurlardır. Tabii ki her öğrenciden konser piyanisti olmasını bekleyemeyiz. Burada asıl amaçlanan çocuğun enstrümanını sevmesi, iyi bir müzik dinleyicisi olması, motivasyon, özgüven ve buna bağlı olarak sosyal ilişkilerinde iyileşme sağlanmasıdır.

Yetişkinler için Piyano Dersi

Yetişkinlerin piyano dersi alırken akıllarında olan en önemli soru: “acaba bu yaştan sonra piyano çalmayı öğrenebilir miyim?” Olarak sorulmaktadır. Bu soruya çok kesin bir yanıt vermek gerekirse: evet! Herkes belirli bir seviyeye kadar her enstrümanı öğrenebilir. Tabii ki her öğrenciden de virtüözite seviyesine ulaşmasını bekleyemeyiz. Burada önemli olan piyano dersi alan kişinin hedefleridir.

Enstrümanınızı kendinizi mutlu edecek kadar ya da arkadaşlarınıza, ailenize çaldığınız zaman onların beğenisini kazanacak kadar iyi bir şekilde çalmanız her zaman mümkündür. Ayrıca yetişkinlerin çocuklardan çok daha yüksek bir algı seviyesinde olacağını düşünürsek ilk aşamada nota öğreniminde, klavye hakimiyetinde ve müzikaliteyi algılamada çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedilebilir.

Piyano dersine erken başlamanın en büyük avantajı eğitimi daha geniş bir zamana yayarak gelişim sağlanmasıdır. Aslında temel olarak öğretilen ve uygulanan metod akademik olarak çok küçük farklar içerir. 

Piyano Kursu İçeriği ve Konuları

 • Temel teknik bilgiler
 • Nota okuma
 • Ritm çalışmaları
 • Temel teknik egersizler
 • Basit piyano parçaları ve piyano etüdleri
 • Nüanslar ve müzikalite eğitimi
 • Öğrencinin müzikal yönelimine uygun parçalar (Klasik,Pop, Caz, Film Müzikleri)
 

Piyano Dersi Gün ve Saatleri

Ders gün ve saatlerimizi sizin uygun olduğunuz gün ve saatlere göre organize etmeye çalışıyoruz. Haftaiçi her gün ve haftasonları sabah 10:00 dan akşam 11:00 a kadar Nüans Müzik'te piyano dersi alma imkanınız var.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!